Arhīvs priekš janvāris, 2008

Kapēc cērtam joprojām kokus

ceturtdien, 31 janvāris, 2008

Te nav nekas par vides aizsardzību. Angļu mēlē redzošajiem Vector One ir iespēja palasīt mazu rakstiņu par tēmu – kapēc drukātās kartes joprojām tiek gatavotas un ražotas. Idejas un tā visa pamatojums, domājams, ir daudziem labi zināms un saprotams arī mūsdienās, kad kosmiskāku un mazāk kosmisku tehnoloģiju izmantošana sit augstu vilni.

LU 66. zinātniskās konferences iespaidi

otrdien, 29 janvāris, 2008

Ģisnet radošajam kolektīvam bija tā retā iespēja noklausīties LU 66. zinātniskās konferences Ģeomātikas sekcijas referātus, kā arī pakomunicēt ar citiem klausītājiem. (vairāk…)

LU 66. zinātniskā konference

trešdien, 23 janvāris, 2008

LU 66. zinātniskā konferences Ģeomātikas sekcijas referātus būs iespējams noklausīties 2008. gada 29. janvārī 10:00-15:20, Alberta ielā 10, ĢZZF. Laipni aicināti visi interesenti.

Ar plānoto prezentāciju grafiku varat iepazīties LU 66. zinātniskās konferences Ģeomātikas sekcijas programmā. Kā redzams, arī ĢISnet radošā komanda plāno piedalīties pasākumā. Uz tikšanos 29. janvārī.

OpenAerialMap

otrdien, 22 janvāris, 2008

OpenAerialMap ir pasākums kurš var palīzēt atras kādas vietas bildi vai arī dod iespēju padalīties ar paša radītiem brīnumiem, lai arī kādi tie būtu. Datubazē esošos datus var izmantot lietojot klasiskus interneta risinājumus kā arī wms servisus, protams gadījumos kuros dati šo iespēju sniedz.

Downtime – papildināts

piektdien, 18 janvāris, 2008

MemtestMūsu pavisam ir trīs. Vienam no mjums, salīdzinot relatīvi, vecums ir veterāna cienīgs un nu pienāca tas brīdis, kad iedzimtais atmiņas modulis atteica. Toties tagat mūsu draugam ir par veselām 128 vienībam ietilpīgāks atmiņas pods. Gadās :)

Diemžēl tā nu gadījās, ka uzreiz nepamanījām, ka bojātā atmiņa bija atstājusi nelabvēlīgu iespaidu uz diska saturu. Labs iemesls, lai pamēģinātu kaut ko jaunu, labāku. Šobrīd, kā jau varbūt pamanījāt, joprojām visas sadaļas nav pieejamas, taču šīs nedēļas laikā visi trūkumi tiks novērsti. Turiet īkšķus!

Note for English reading visitors: we had some hardware glitches and now are recovering from disk data corruption caused by failed RAM module. All site functionality, including topographical map service, will be restored later during this week.

Sīkumi LĢIA KOORDINĀTU PĀRRĒĶINU KALKULATORĀ

ceturtdien, 10 janvāris, 2008

Visi spļaudās, šķauda un nevar piedabūt kārtīgi darboties LĢIA izveidoto koordinatu pārrēķinu kalkulātoru. Joks ir tajā, ka vērtībām dikti grib galā redzēt vismaz 3 vai vairāk zīmes aiz komata-arī nulles, ja nekā nav. Šķauda arī gadījumos, kad grib lietot LKS koordinātes kurām FN=0, jebšu 6000000 datus (tas manuprāt ir tikai normāli). Laikam nezinu īsti nevienu, kuram šitas aparāts būtu aizgājis ar pirmo piegājienu un ja ir aizgājis nav īstas pārliecības vai pareizi. Lielai daļai šķiet arī nav īsti skaidri aplikācijas izmestie kļūdu un datu neatbilstības paziņojumi, kas liek improvizēt un “hakot”.

Iznācis QuantumGIS 0.9.1 laidiens

pirmdien, 7 janvāris, 2008

QuantumGISKlusi un neviena nemanīts jaunā gada pirmajās dienās tika tautās laists jaunākais QuantumGIS kļūdu labojumu laidiens ar kārtas numuru 0.9.1. Būtiskākās izmaiņas šajā laidienā ir:

  • Izlabotas 70 kļūdas;
  • Pievienots grafiskās vides valodas pārslēdzējs. Šis lieti noderēs MS-Windows lietotājiem, kuriem datori nav iestatīti, lai rādītu programmas latviešu valdodā;
  • Pievienots Python spraudņu instalators;
  • Atjaunināts programmas latviskojums.

Instalācijas priekš populārākajiem Linux distributīviem, MacOS X un MS-Windows pieejamas QGIS lejuplāžu lapā. Savukārt Ubuntu Gusty lietotāji var pievienot
deb: http://ppa.launchpad.net/timlinux/ubuntu gutsy main
savam “sources.list” failam un instalēt izmantojot standarta rīkus.

Ģeodēzisko punktu 1. un 2.klases katalogs

piektdien, 4 janvāris, 2008

Cik bezcerīgi tikt pie LĢIA publicētā Latvijas Republikas ģeodēzisko punktu 1. un 2. klases kataloga solītā *.dgn faila ar punktiem tik bezcerīgs, cilvēkam lietojamā formā, ir arī pats kataloga punktu augstumu un koordinātu saraksts. Īsti nav arī skaidra šāda kataloga funkcionalitāte pdf formātā, iespējams lietojamību izjuac *.dgn faila neesamība. Protams pdf nav sliktākais, kas var būt, tomēr no lietojamības viedokļa patīkamāk būtu strukturēts *.txt,*csv vai kāds cits atvērts formāts (laikam pārak daudz gribam). (vairāk…)