Arhīvs priekš februāris, 2007

Projekts Global Mapping

otrdien, 27 februāris, 2007

Pavisam nesen Slashgeo.org ziņoja par Global Mapping Project. Lai arī cik pārsteidzoši tas neliktos, starp trīs brālīgajām valstīm beidzot mūsējie ir priekšā. Apsveicam!

Datu kopa satur pavisam astoņus datu slāņus un nelielu aprakstu par datu izcelsmi, lietošanas nosacījumiem (For non-commercial use, please feel free to use the data).
Mulsinošākā daļa šajā projektā ir izvēlētie VPF un Band Interleaved (BIL) datu formāti ar kuriem visticamāk saskarsme ir bijusi retajam.

WorldWind 1.4

piektdien, 16 februāris, 2007

Sanācis bij palaist garām. Visu sēņotāju dienā palaists tautās ir jaunais NASA Worldwind 1.4. Velkam testējam lietojam. Nezinātājiem-līdzīgs slavenajam google izstrādajumam tikai licenzēšanas un lietošanas nosacījumi pavisam citi ;)Nasa

Sķiet šeit arī bija krietni labāka meklēšana pēc vietvārdiem nekā googles risinājumam, kā arī dažādu citu datu slāņu pieejamība.

PII

ceturtdien, 15 februāris, 2007

PĪĪ laikam nebūs pareizi kaut izklausās labāk nekā plāni, idejas, ieteikumi.

Neba tapēc ka nebūtu ideju vai nezinātu ko rakstīt. Vairāk gan tapēc, lai piefiksētu lietas, kas būtu interesantas (par visu tak nevar aizdomāties). Daļēji prātā ir izveidots tāds kā mazais plāns par ko iesākumā varētu papļurkstēt.

Ir arī idejas par šādu un tādu datu slāņu uzturēšanu. Pašlaik šķiet reālākā un aktuālākā lieta varētu būt toponīmu datubāze, kuras uzturēšana varētu nebūt arī baisi smags pasākums. Tiesa iesākums varētu būt vairāk tāda kā kļūdu izķeršana esošajos datos. Bet varbūt tomēr labāk visus pasūtīt māju tālāk, lai datus kārto pie šamējiem (nju ja kādam par šito ineterese varam parunāt).

Labojums: Nevaram parunāt jāiet būs pie tiem pašiem vai nopietni vēl japarunā.

WMS serviss

trešdien, 14 februāris, 2007

Pašlaik testa režijmā var iemeiģināt wms servisu ar mazu padomju laiku topogrāfiko karšu čupiņu, kas satur kartes mērogos:

  • 1:1 000 000
  • 1:5 00 000
  • 1:2 00 000

Ir arī detalizētaki datu slāņi tomēr tos pievienosim tikai tad, kad būs pieejamas kartes mērogā 1:1 00 000, lai neizjauktu skaisto iegrimšanu detalizētība un hronoloģiju kā tādu. Tākā mūsu rīcībā šādu datu nav pašlaik nespīd, ja kādam ir un šis kāds ir gatavs šajos datos padalīties drīkst pieteikties.

Saites uz servisiem.

Serviss ir parbaudīts ar: ArcGis 9.2, gvSIG, UDig, QuantumGIS 0.8

ĢISnet.lv – sākam

svētdien, 11 februāris, 2007

Pēc ilgas ņemšanas un muļāšanas esam beidzot palaidušies. Ir šis un tas padomā-rīt zināsim skaidri, kas ir padomā.
Šeitan pašlaik piedāvājam mazu lietotāju reģistrācijas kartīti, visur citur pasaulē pazīstamu kā usermap. Varam uztvert to kā nelielu pētījumu par ģis lietojošo un ieinteresēto personu izkliedi dabā :)

Kolkas ekspertu neuzskatīt par autoritāti – tas ir tikai iemaldījies igauņu spiegs.